Anasayfa » E-Bordro İşlemleri » E-Bordro Sorgulama
E-Bordro Sorgulama

E-Bordro Sorgulama

 

Kamu personeli ve memurlar için online bordro sorgulama işlemi

Bu sorgulama işlemi hakkında kısa bir açıklama yapmak gerekirse.

Bordro alımı; say2000i de maaş hesaplaması yapılan genel bütçeli kamu idarelerinde çalışan memurlara açılmıştır.
Memurların, ilk aşama uygulamasında son iki aya ait maaş bordroları Excel formatında ekrana gelecektir.
Ekrana gelen Bordroda; memurun unvanı, hizmet sınıfı, kadro bilgileri vb. özlük bilgilerinde hata söz konusu ise düzeltilmesi için öncelikle Tahakkuk Birimi (Daire mutemedi ) aracılığı ile muhasebe birimlerine (Mal müdürlüğü veya Muhasebe Müdürlüğü) başvurulmalıdır.
Ekrana gelen bordrolar bilgilendirme amaçlıdır.

Sorgu İçin Gerekli Bilgiler : T.C. Kimlik No, Memuriyet Sicil No, Emekli Sicil Numarası

E-Bordro Sorgulama İşlemini Gerçekleştirmek İçin Tıklayınız.

NOT: Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerin müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzenlettirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-maillerde kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerin müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını sistemine girdirmeleri gerekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>